Kuchynský drez a jeho zohratý tím pomocníkov

Väčšina kuchynských drezov má ergonomický dizajn a sú navrhnuté tak, aby čo najviac uľahčovali prácu v kuchyni aj s pomocou rôznych doplnkov.

Misky do drezu

Na čo všetko sa dajú využiť? Jedlá s cestovinami sú väčšinou jednoduché a rýchle na prípravu a často sa pripravujú najmä v rodinách s deťmi. Ako však prepláchnuť väčšie množstvo cestovín, ak máte v kuchyni menšie umývadlo? Jednou z možností je použiť hrniec na cestoviny s pripojeným sitkom. Je to síce praktické, ale len do chvíle, kým nemusíte s kvapkajúcim sitkom bežať po kuchyni aby ste cestoviny prepláchli a následne preložili do servírovacej misy. Ideálnejšie je preliať špagety rovno do nerezovej misky umiestnenej priamo na dreze, kde ich môžete nechať odkvapkať potrebnú dobu a medzi tým pripraviť napríklad omáčku :) Nerezové misky vám tiež pomôžu pri umývaní ovocia a zeleniny, pri sušení menšieho množstva riadu, alebo ako šikovný doplnkový odkladací priestor.

Prezrite si našu ponuku misiek do drezu

Kuchynské doplnky

Dávkovač saponátu

Vďaka zabudovateľnému dávkovaču saponátu už nemusíte mať pri dreze postavené nevzhľadné nádobky s jarou. Dávkovač jednoducho zapustíte do otvoru v dreze, potrebný priemer pre dávkovač je rovnaký ako pre batériu. Je praktické, pokiaľ má drez dva takéto otvory vedľa seba. Ak však máte drez s dvomi otvormi oproti sebe, nič nie je stratené. V našej ponuke nájdete dávkovače aj s nižšími pumpičkami, a tiež v lesklom, matnom, či dokonca farebnom prevedení, aby dávkovač dokonale zapadol do vašej kuchyne. Dávkovač sa plní zhora. Nádoba na saponát môže mať rôzny objem, najčastejšie to býva 300 ml.

Vyberte si z našej ponuky týchto elegantných pomocníkov a Váš drez získa celkom nový šmrnc.

Kuchynské doplnky

Doska na krájanie

Vďaka krájacej doske si doslova za sekundu môžete zväčšiť vašu pracovnú plochu. Okrem krájania na dreze alebo mimo neho je možné ich používať ako všestranný praktický doplnok, či už na sušenie riadu, alebo pre rozšírenie odkladacieho priestoru. U nás nájdete dosky drevené, ale aj plastové. Záleží iba na vás, ktorú si vyberiete.

Kuchynské doplnky

Koše na riad

Odkvapkávacie koše na riad a podložky, ktoré nájdete na našej stránke sú použiteľné ako kompatibilný doplnok k niektorým typom drezov, alebo ako samostatné príslušenstvo, ktoré využijete na usušenie riadu. Získate tak cenný priestor na pracovnej doske. Tak neváhajte a vyberte si teraz u nás odkvapkávač, ktorý zapadne k vášmu drezu.

Kuchynské koše na riad

Excentrické ovládanie | Tiahlo

Excenter alebo tiahlo je ovládanie výpuste pomocou otočného kolieska, namiesto klasického vytiahnutia sitka manuálne. Umiestňuje sa na okraj drezu do predpripraveného otvoru, rovnako ako dávkovač či batéria. Ponuku excentrického ovládania výpuste v rôznych dizajnoch a prevedeniach nájdete na našej stránke v časti "Excentrické ovládanie"

Excentrické ovládanie | Tiahlo

Krytka sitka Blanco CapFlow

O čo ide? Je to jednoduché, estetické prekrytie výpuste v dreze. Dokonale pasuje na akýkoľvek drez s 3 1/2" výpusťou vďaka svojmu univerzálnemu rozmeru. Používanie CapFlow nijako neovplyvňuje funkciu sitka. Oceníte tiež praktické čistenie v umývačke riadu. Jediné, na čo si treba dať pozor je, že nie je možné použiť CapFlow pre nové výpuste InFino® .

Čistiace prostriedky

Špeciálne čistiace prostriedky na účinné čistenie a ochranu vášho drezu voči škrabancom či škvrnám od potravín sú určené pre rôzne materiálové prevedenia drezov- nerez, granit či keramiku. Na samotné čistenie odporúčame používať len jemnú hubku alebo bavlnenú handričku, napríklad Blanco utierka z mikrovlákien

Na usadeniny od vodného kameňa odporúčame jednoznačne Blanco Antikalk, ktorý si poradí s usadeninami na batériách a tiež s nerezovými drezmi.

Na dôkladné vyčistenie škvŕn z povrchov silgranitových drezov vyskúšajte Blanco Activ prášok.

Granitový drez odporúčame po každom čistení vytrieť handričkou dosucha, aby ste zamedzili vytvoreniu vodného kameňa na dreze.

Hoci sa zdá, že údržba keramického drezu je vďaka jeho hladkému povrchu najjednoduchšia, tiež sa môžu tvoriť na povrchu usadeniny vodného kameňa. Preto doporučujeme používať Blanco CeraCare- čistič keramiky, ktorý odstraňuje mastnotu, nečistoty, leští a konzervuje keramický povrch drezov.